• +38 066 369-65-01
  • +38 050 834-34-20
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Зміст програми

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 
ПЕРЕЛІК МОДУЛІВ
Натисніть на назву модуля, що вас зацікавив, щоб подивитися його зміст

Програма навчання містить 12 модулів, короткий зміст котрих наводиться нижче.

Модуль 1. Основи 1: динаміка библійного душеопікунства
Вивчення природи і сутності душеопікунства, що прославляє Господа. Розуміння Божої волі відносно життя опікуваного. Структура справжньої зміни. Зміна панування. Вступ до біблійної  «кардіології». Використанння біблійних «окулярів» для розуміння людей, їхніх проблем та Божих розв’язань. Цей модуль є особливо цінним і важливим початком для тих, хто хоче випробувати в своєму житті та служінні  проникливу і спрямовуючу силу Дивного Порадника через Його слово.

Модуль 2. Основи 2: процес библійного душеопікунства
В  ході вивчення Святого Письма і природи проблем людини процес змін розглядається крізь біблійні «окуляри». Пояснення чотирьох етапів душеопікунства: етапу привітання, етапу розуміння, етапу тлумачення та етапу повчання. Завдяки роботі над навчальною ілюстрацією «Марія» на кожному з чотирьох етапів, цей модуль буде конкретизувати динаміку, описану в першому модулі. Студентам буде надано можливість розвиватися та вдосконалюватися в особистому служінні людям, являючи їм Ісуса Христа з набагато більшою силою - відображаючи і проголошуючи Дивного Порадника в Його трьох проявах – Священника, Пророка і Царя.

Модуль 3. Основи 3: взаємини «душеопікун - опікуваний»
Поглиблене вивчення, основане на єдиному навчальному прикладі душеопікунства, що займає цілу книгу Священного Письма – Книгу Йова. Тут беруться до уваги ті людські взаємини, завдяки котрим Бог діє в житті людей. Як розвинути проникливість у спілкуванні з друзями, опікуваними та просто сторонніми людьми задля того, щоб уникнути помилок Еліфаза, Білдада, Цофара та сприяти переможній благодаті Елігу. Розуміння того, коли «правильні» слова недоречні. Головне завдання «душевного друга» і практичні завдання, засновані на найдовшому навчальному прикладі душеопікунства у Святому Письмі. Практичні поради та вказівки, щоб головне лишалося головним у взаєминах душеопікуна та опікуваного.

Модуль 4. Основи 4: застосування Святого Письма
Небезпеки нерозважливого застосування Святого Письма до душі. Поради й вказівки Святого Письма для правильного застосування біблійних протиотрут до різних «грунтів» серця та проблем совісті. Біблійна оцінка застосування позабіблійних джерел для допомоги людям.  Унікальний библійний підхід до взаємодії з культурою, котрий, з одного боку, не ігнорує її, а з іншого – не наслідує її. Розробка моделі взаємодії з психологією; розуміння переваги біблійного мислення для критики та переосмислення таких понять, як потреби людини, низька самооцінка та хімічний дисбаланс. Питання інтеграції. Велика турбота та увага істинного друга полягає в тому, щоб уникати хибного застосування Святого Письма та приділяти увагу різним станам душі, застосовуючи належні божественні засоби належним чином і в необхідній кількості. Практичне застосування Біблії протягом всіх чотирьох етапів душеопікунства.

Модуль 5. Проблема: залежності (пристрасті, що заволоділи життям)
Зрозуміти залежних та поневолених гріхом людей та навчитися служити їм. Зрозуміти залежності з біблійної точки зору, розбираючи модель пияцтва як  робочу ілюстрацію для душеопікунства у сфері пристрастей, що контролюють життя. Особлива увага до динаміки  «завіту з ідолом»  веде до здорового розуміння будь-якої і кожної проблеми людини, що має тенденцію до панування в житті віруючого. Поради і вказівки біблійному душеопікуну в роботі з різними пристрастями, що контролюють життя. Принципи цього модуля можна застосовувати до всіх життєвих проблем.

Модуль 6. Проблема: страх
Зрозуміти людей, що борються зі страхом, та навчитися служити їм. Зрозуміти і застосувати біблійне богослов’я страху до життєвих ситуацій у контексті душеопікунства. Як сприяти страху Господньому в той час, коли є спокуса боятися людей. Цей модуль допомогає студенту ґрунтовно поповнити скарбницю ідей та порад для допомоги тим, хто скутий страхом, хвилюванням, тиском з боку однолітків. Обговорення навчальних ілюстрацій з метою конкретизувати принцип «зміни панування» в житті людей.

Модуль 7. Проблема: гнів
Зрозуміти людей, що борються з гнівом та навчитися служити їм. Здобути багатства біблійного богослов’я гніву, щоб уникнути поверхневих рішень відносно гніву. Навчитися виявляти гнів по-біблійному («святий гнів»), керувати справедливими емоціями та скеровувати їх до сміливої любові задля Божої слави. «Бо чим серце наповнене, те говорять уста його» (Лк. 6:45). Розуміння цього важливого аспекту наших взаємин з Богом, собою та іншими.

Модуль 8. Проблема: засмучена душа
Як піклуватися про стражденних людей – «дітей світла, що ходять у пітьмі». Роздуми над багатогранним досвідом  «темної ночі душі» у житті віруючого. Прагнення стати людиною, що має «мову вправну, щоб уміти зміцнити словом змученого» (Ис. 50:4). Як навчитися підбирати доречні слова та говорити їх вчасно. Як уникнути суперечливих тенденцій, коли ми легковажно ставимося до того, чому Бог надає велике значення, або зайняті тим, що для Бога не є важливим. Як послугувати засмученому віруючому, що знаходиться у тяжкій ситуації через збіг обставин або ж внутрішніх проблем. Визначення депресії, спричиненої гріхом та робота з тими, хто її переживає. Захист невинних, що покликані ходити в пітьмі.

Модуль 9. Проблема: складні питання шлюбу
Проблеми, пов’язані зі шлюбом – до, під час та після. Біблійне душеопікунство у сфері шлюбу пропонує набагато більше, ніж просто прийоми, навички та стратегії. Воно вводить подружжя в присутність Нареченого, Який годує, піклується та спонукає бути головним інструментом у служінні серцю супутника/супутниці під час земного існування. Наш підхід до душеопікунства в сфері шлюбу не тільки торкається нагальних проблем та розкриває потребу в умінні жити одне з одним, але також розкриває благодать Христа по відношенню до проблем серця. Також цей модуль розглядає основне вчення Святого Письма про одвічні питання готовності до шлюбу та сутності шлюбу, розлучення та повторного шлюбу.  Щоб стати біблійними душеопікунами, студентам доведеться розмірковувати над різними проблемами, тлумаченням та застосуванням Святого Письма і сформувати послідовну біблійну позицію

Модуль 10. Проблеми та питання виховання дітей
Ставитися до проблема «батьки-дитина» таким чином, щоб сприяти Божій роботі. Які цілі мають бути в батьків  та як досягти їх на практиці? Як і про що говорити з дітьми? Як Святе Письмо змінює цілі батьків у міру того, як немовлята стають дітьми, а потім підлітками та дорослими. Цей модуль призначений для того, щоб розкрити студенту біблійне розуміння виховання дітей – як бути пастирем для серця дитини. Застосовуючи Божий план до виховання дітей, ми керуємося поняттям «серце перед Богом». Питання розглядається через призму Святого Письма, як з точки зору батьків, так і молодої людини, що дорослішає. Застосування моделі фізичного батьківства в духовному наставництві.

Модуль 11. Проблема: страждання
Для того, щоб бути ефективним та підходити до питання страждання з біблійної точки зору,  душеопікун повинен ретельно вивчити библійний погляд на страждання. Цей модуль спонукає студента сформувати міцний богословський фундамент, на основі якого можна боротися з життєвими труднощами, що супроводжуються стражданнями, неминучими в цьому занепалому світі. Іншими словами, це навчання зрілості у практичному біблійному богослов’ї страждання. Застосування істини про Боже Провидіння до питання болісних випробовувань. «Блаженна людина, що витерпить спокусу» (Якова 1:12). Мудрість Стражденного Слуги в тому, как «добувати мед з трупу лева», як досягати внутрішнього оновлення під час тління зовнішньої людини. Належне використання зовнішніх джерел розради й полегшення під час страждань, горя та різних випробовувань. Душеопікунство, що заспокоює душу та зміцнює серце для правильної поведінки у важких ситуаціях.

Модуль 12. Проблема: кризи
Стратегії  негайного втручання в кризових ситуаціях, таких, як насильство у сім’ї, дивна поведінка, спроби самогубства. Охорона життя шляхом захисту людини, що знаходиться в небезпеці (жертва, пригнічений), а також використання наявних ресурсів для роботи з тими, хто є джерелом небезпеки. Використання можливостей помісної церкви та залучення через церковне керівництво медичної допомоги, цивільної влади та ресурсів для сприяння Божій справі милості, благодаті та істини по відношенню до всіх задіяних осіб. Спонукати студента розмірковувати по-біблійному про те, як церква використовує надані Богом ресурси у медичній сфері, правоохоронних органах та інших соціальних службах. Цей модуль допоможе душеопікуну навчитися мудро використовувати Божі засоби у справі зміни в серці та для побудови міцних взаємин з однодумцями серед фахівців, агенств та соціальних служб.

Духовна війна (частина одного з 12 модулів).
Коротке, але дуже важливе вивчення помилок у практичному богослов’ї, що стосується відношення сатани до проблем опікуваного. Проголошення неокультного світогляду Святого Письма. Вивчення підступності сатани та його участі у лихах. Як вести духовну війну по-біблійному.


© 2022. Міжнародний інститут душеопікунства “Coram Deo”